Coś się kończy, a coś zaczyna.

 Tym cytatem chciałam właśnie otworzyć mój pierwszy prawdziwy blog. Wcześniej pisałam na Tumblr, lecz uznałam, że chyba warto podnieść poprzeczkę. Zakładając tę stronę miałam wiele negatywnych myśli, do tej pory nic w tej kwestii się nie zmieniło. Nie będę się rozpisywać o sobie. Mam na imię Ola i jestem siedemnastoletnią zakochaną dziewczyną, która chce spełniać marzenia i osiągać cele. Jednym z nich jest pisanie bloga, który jest w stylu lifestyle. Tak jak robiłam to wcześniej znajdziecie tutaj rady, kreatywne pomysły nie omijając rozterek uczuciowych aż po życie zwykłej licealistki.

Głównym tematem dzisiejszego wpisu jest złamane serce. Chyba każdy coś takiego przeżył. Spotykam się z moim chłopakiem od dwóch lat i nie jeden raz zdarzyło mi się cierpieć przez niego i vice versa. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest to samo, lecz uczucia są do siebie przybliżone. Odczuwamy wtedy złość, frustrację, rozczarowanie, czujemy się wykorzystani. Oto kilka rad dla osób ze złamanym serduszkiem.

  1. Musisz zdawać sobie sprawę, że każdy to kiedyś przechodził i nie, nie mam na celu Ciebie bardziej dobić, tylko oswoić z myślą, że kiedyś to by i tak się stało.
  2. Zaakceptuj tę sytuację, ciesz się, jeżeli nie doszło między Wami do głębokich relacji, a jeśli to się stało to powiedz sobie „trudno”. Zdaję sobie sprawę, że łatwo napisać a ciężko to zrobić, ale warto powalczyć. Nie masz co wypominać sobie czy tej osobie popełnionego błędu, ponieważ jest to czas przeszły. Czynów oraz słów się nie cofnie.
  3. Wyrzuć z życia i z myśli wszystko co Ci się z Nim/z Nią kojarzy, czyli prezenty, spal zaschnięte kwiaty i zdjęcia, usuń screeny rozmów, zerwij miłosne cytaty ze ścian.
  4. Spotykaj się z przyjaciółmi. Kto jak kto, ale Oni znają Cię najlepiej i pomogą Ci przejść przez te trudny okres. Wychodź na spacery, idź do kina, na siłownie, na ZUMBĘ. Ogólnie rzecz biorąc zajmuj sobie czas, gdy nie możesz się spotkać z najbliższymi zajmij się sobą, zrób sobie domowe spa, nalej gorącej wody do wanny, poczytaj książkę.
  5. Dużo rozmawiaj z najbliższymi. Przyjaciele oraz rodzina nie są tylko od śmiechu i mile spędzonego czasu, nie zapominaj, że możesz wypłakać im się na ramieniu a ta druga osoba nie będzie Ciebie oceniać. Jeżeli ciężko Ci zacząć temat to napisz to co czujesz na kartce czy w pamiętniku, a potem pokaż to jednej bliskiej Ci osobie. Nie możesz milczeć i powtarzać, że wszystko jest w porządku, jeżeli się tak nie czujesz. Nie doprowadzaj do sytuacji, gdzie zamykasz się w sobie, bo jest to najgorsza opcja. Nie udawaj, że jest idealnie.
  6. Zadbaj o siebie. Może rozstanie to dobra wymówka na przeniesienie się na zdrowy tryb życia? Czekoladki, lody i chipsy to ucieczka od bólu tylko na kilka minut a potem to wraca. Następnie obudzisz się po miesiącu, wskoczysz na wagę a tam przybyło dwa kilo. Kolejna sprawa to głodzenie się, nie pozwalaj sobie nie jeść. Zjedz chociaż jedną kanapkę, albo weź do ręki książkę kulinarną i ugotuj coś zupełnie nowego. Zdrowe jedzenie oraz regularna aktywność fizyczna pozwala na zwiększenie własnego poczucia wartości oraz jest to naturalny przepis na szczery uśmiech.
  7. Nie będzie Ci łatwo na początku, ale pamiętaj, że masz tych najbliższych przy sobie, którzy Ciebie nie opuszczą. To co łatwe nigdy nie jest dobre. Dasz sobie radę, masz silną osobowość, pozwól abyś ponownie pokochał/a samego/samą siebie.

        Z dedykacją dla mojej kochanej przyjaciółki, która przechodzi przez ten trudny okres. Pamiętaj, że Ci prawdziwi przyjaciele zawsze będą przy Tobie i będą Cię wspierać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s